Tilmelding
Send os en mail om det/de foredrag og webinarer, du ønsker at deltage i: kontakt@panoramatravel.dk
Uanset om du er ude efter en rundrejse med dansk rejseleder, en individuel rejse, aktiv ferie eller højskoleophold, vil du kunne finde inspiration i vores foredrag og webinarer.
Vi har en lang række dygtige foredragsholdere og undervisere tilknyttet Panorama Travel. Mange har formidling som en vigtig del af deres professionelle virke – fx på Folkeuniversitet – ud over at være rejseledere for os.
Nedenfor finder du en tabel med vores programsatte foredrag og webinarer.
Foredrag, som afholdes på Café Globen i København (Turesensgade 2B, 1368 København K), er uden tilmelding, så det er “først til mølle”. Kom i god tid.
Webinarer (online-foredrag) varer typisk 30 minutter med tid til spørgsmål. Ved tilmelding modtager du en kort guide og link på mail. Det er ganske simpelt, og man behøver bestemt ikke være særlig teknisk indrettet for at deltage.
I bunden af denne side kan du desuden tilgå nogle af vores tidligere webinarer.
Send os en mail om det/de foredrag og webinarer, du ønsker at deltage i: kontakt@panoramatravel.dk
TIDSPUNKT | TITEL | FOREDRAGSHOLDER | STED / TYPE |
---|---|---|---|
Torsdag 23. januar • 19:30 – 20:00 | Pamir Highway – Usbekistan, Tadsjikistan, Kirgisistan | Søren Bonde | Webinar |
Tirsdag 28. januar • 19:30 – 20:00 | Ecuador – fra Andesbjergene til Amazonas | Christian Posch | Webinar |
Torsdag 6. februar • 19:30 – 20:00 | Borneo – fra havet til bjergets fod | Lene Topp | Webinar |
Mandag 10. februar • 19:30 – 20:00 | Pakistan – Hunzadalen og Karakoram Highway | Søren Bonde | Webinar |
Tirsdag 11. marts • 19:30 – 20:00 | Oman – i sultanens fodspor | Søren Bonde | Webinar |
Tip: Tryk på de små pile i nederste højre hjørne af billedet for visning i fuld skærm.